Designing shelters of civil protection and private bunkers
A professional team of experienced architects and engineers will perform design work for new construction, reconstruction and capital repair of shelters, bunkers, and dual-purpose structures
Відповіднго до вимог ДБН В.2.2.5-2023 Захисні споруди цивільного захисту,
11.2.1.10 Підпор повітря у сховищах та СПП з III-ім режимом вентиляції (регенерації) необхідно забезпечувати:
1) У зонах можливого хімічного забруднення небезпечними хімічними речовинами (НХР) – стисненим повітрям (киснем) із балонів;
2) У зонах можливої небезпечної загазованості повітря продуктами горіння:
а) при місткості сховищ та СПП до 500 осіб – стисненим повітрям (киснем) із балонів або подаванням зовнішнього повітря, яке очищується у спеціальних фільтрах;
б) при місткості сховищ та СПП більше ніж 500 осіб – подачею зовнішнього повітря, яке очищується у спеціальних фільтрах.
Стиснене повітря (кисень) із балонів слід використовувати не тільки для створення підпору, але й для підтримання нормального газового складу внутрішнього повітря у сховищі та СПП.
В ІІІ-му режимі вентиляції в якості джерела повітря (кисню) для дихання може використовуватись лише таке обладнання, яке розташоване всередині сховища чи СПП.
11.2.1.11 У сховищах та СПП при режимі фільтровентиляції (режим ІІ) передбачається нормований експлуатаційний підпор повітря 50 Па.
Кількість повітря LІІ, ( м3/год), для забезпечення експлуатаційного підпору 50 Па при II-му режимі слід визначати за формулою 11.4.
У сховищах та СПП при режимі регенерації внутрішнього повітря (режим ІІІ) передбачається нормований експлуатаційний підпор повітря 20 Па.
Кількість повітря LІІІ, ( м3/год), для забезпечення експлуатаційного підпору 20 Па при IІI-му режимі слід визначати за формулою 11.7.
Очищення від окису вуглецю зовнішнього повітря, яке подається у сховище за режимом регенерації для створення підпору, слід передбачати у спеціальних фільтрах.
Підготовка повітря (підігрів чи охолодження) до та після спеціальних фільтрів, передбачення для цього додаткового спеціального обладнання, встановлення фільтрів та відповідного обладнання в об’ємі захисної споруди (споруди подвійного призначення) передбачається відповідно до вимог (рекомендацій) технічної документації на них.
11.2.1.25 Припливна система вентиляції сховища та СПП повинна забезпечувати подавання повітря у приміщення для осіб, які підлягають укриттю пропорційно їх кількості i у допоміжні приміщення – з розрахунку асиміляції тепло- та вологонадлишкiв та розбавлення шкідливих речовин, що виділяються.
При фільтровентиляції та регенерації слід передбачати рециркуляцію повітря в об’ємі, який забезпечує збереження у системі кількості повітря, яке подається при чистій вентиляції, - для сховищ та СПП з електровентиляторами та збереження у системі не менше ніж 70 % кількості повітря, яке подається при чистій вентиляції, - для сховищ та СПП з електроручними вентиляторами.
У сховищах та СПП місткістю більше ніж 150 осіб подавання повітря у приміщення методом перетікання не допускається.
При наявності у складі сховища чи СПП станції перекачування дренажної води у ній слід передбачати витяжну систему вентиляції, що працює при продуванні тамбура насосної за рахунок підпору у приміщенні споруди, який дорівнює – 50 Па (5 кгс/м2).