top of page

Двері і люки для сховищ цивільного захисту

Двері надійно перекривають вхідні та вихідні отвори захисних споруд, зберігаючи герметичність внутрішнього простору сховища. Двері для бункерів залишаються герметичними навіть після впливу вибухових навантажень, захищаючи людей від небезпек, які є ззовні. 

Ми виготовляємо такі типи дверей для захисних споруд (сховищ та укриттів) за ТУ У 25.1-38587375-001:2016: 

Захисно-герметичні двері ДУ-III, 800×1800 

Захисно-герметичні двері ДУ-III, 900×2000

Захисно-герметичні двері ДУ-III, 1200×2000

Захисно-герметичні двері ДУ-I, 800×1800

Захисно-герметичні двері ДУ-I, 900×2000

Захисно-герметичні двері ДУ-I, 1200×2000

Двері герметичні ДУ-IV, 900×2000

Двері герметичні ДУ-IV, 1200×2000

Двері складаються з цих основних елементів:

  • полотно, яке перекриває отвір, сприймає силу вибухової хвилі і передає вибухове навантаження на раму;

  • рама (коробка), яка сприймає навантаження від полотна та передає його на огороджувальні конструкції;

  • механізм зачинення, який забезпечує герметизацію за домопогою спеціального ущільнення та запобігає відчиненню дверей під дією вибухових навантажень. Навіси є частиною механізму зачинення і також розраховані на відповідні навантаженння.

Двері для бункерів і бомбосховищ - обовязковий елемент, який впливає на безпеку людей, які перебувають всередині.

dveri3.webp
dveri-DU-3.jpg

Відповідно до вимог ДБН В.2.2.5-97 Захисні споруди цивільного захисту, у зовнішній i внутрішній стінах тамбура-шлюзу слід передбачати захисно-герметичні двері, що відповідають класу захисту сховища, що мають відчинятися назовні у напрямку виходу людей зі сховища.

Усі входи у сховища, крім тих, що обладнано тамбурами-шлюзами, мають обладнуватися тамбурами.

Двері у тамбурах слід передбачати: у зовнішній стiнi – захисно-герметичні, що відповідають класу захисту сховища i типу входу, у внутрішній стiнi –  герметичні. Двері мають відчинятися за ходом евакуації людей.

Вхід у камеру розширення з приміщень у межах зони герметизації необхідно обладнувати двома герметичними люками (ставнями), а з приміщення ДЕС — одним.

Вхiднi отвори, що використовуються у мирний час та обладнані захисно-герметичними та герметичними дверима (ГД та ЗГД), мають заповнюватись дверима з урахуванням вимог норм з проектування будинків і споруд та протипожежних норм. Це означає, що якщо в дверному отворі встановлено (передбачено проектом) захисно-герметичні двері, але є потреба у протипожежних дверях, слід встановити (передбачити проектом) поряд із ЗГД встановлення окремої протипожежної двері. Буде помилкою намагатися зробити ЗГД протипожежною, бо це призведе по-перше до збільшення її вартості в два-три рази, а по-друге до збільшення її габаритних розмірів.

bottom of page