top of page
  • Фото автораСКЗ24

Забутий елемент: екран протипилового фільтра в сховищах і ПРУ з електроручними вентиляторами

Актуальним питанням залишається улаштування стінки (екрану), який виключає можливість прямого опромінювання обслуговуючого персоналу, який працює на ручному приводі електроручних вентиляторів.


В проектах систем вентиляції сховищ і ПРУ інколи не передбачається влаштування захисту людей від можливого опромінювання від накопиченого у протипилових фільтрах радіоактивного пилу, пропри пряму норму, яка міститься в пунктах 7.2.1.16 та 7.2.2.6 ДБН В.2.2-5:2023 "Захисні споруди цивільного захисту".


Якщо протипиловий фільтр знаходиться в окремому приміщенні (розширювальній камері, форкамері), тоді стіна між відповідними приміщеннями повинна мати визначену нормами товщину.


Товщина стінки (екрану) для захисту персоналу

Як видно з таблиці, матеріалом може бути як залізобетон (бетон), так і цегла.

Найбільш доступним рішенням ми вважаємо застосування тротуарних плит потрібного розміру. Ці вироби достіпні в будь-якому регіоні для застосування при будівництві, і коштують недорого.


Довідково: плита розміром 1000х1000х100 мм (1м2) буде мати вагу 240 кг.


Ми дослідили найбільш поширені умови, в яких будуються сховища і укриття, і склали схему, на якій зазначили можливий вигляд захисного екрану в фільтровентиляційному приміщенні.

Схематичне зображення не є рекомендацією, тому слід керуватися вимогами чинних норм, обстановкою на об'єкті та іншими чинниками, які впливають на вибір рішення.На цій ілюстрації показана можлива схема розташування захисного екрану. У фільтрі ФЯР може накопичуватися радіоактивний пил, а у робочій зоні електроручного вентилятора можуть перебувати люди. Для їх захисту слід передбачити екран, товщина якого обирається відповідно до матеріалу, з якого він зроблений, та повітроподачі, яка відбувається крізь фільтр.

Слід обов'язково перевірити аналогічні зони можливого опромінювання і в вертикальній площіні, щоб виключити незахищені зони.

Таким чином, ми наочно побачили, що захисний екран протипилових фільтрів це не частина фільтру або електроручного вентилятора. Натомість, це може бути додатковим обладнанням, або частиною будівельних конструкцій захисної споруди.

Для кріплення залізобетонної плити можна застосовувати кронштейни, підвіси, підставки тощо.

У випадку виконання екрану з цегли, його зведення не відрізняється від зведення стін, перегородок.

20 переглядів0 коментарів

Comentários


Os comentários foram desativados.
Пост: Blog2_Post
bottom of page