top of page

Меблі для сховищ і укриттів цивільного захисту

Для розміщення людей в захисних спорудах цивільного захисту використовуються місця для сидіння та лежання (нари для бомбосховищ). Ми виготовляємо меблі за кресленнями серії 01.0179-1 та власної розробки, щоб запропонувати рішення на будь-який бюджет

Меблі (нари) для захисних споруд цивільного захисту це меблі, призначені для сидіння та лежання. 

Нари являють собою металевий каркас з настилом. Каркас виготовлений з фасонного прокату та/або профільних труб. Настил виготовлений з дерев’яних дошок, листів орієнтовано-стружкової плити (далі – ОСП) чи фанери. Всі металеві частини фарбуються емаллю сірого або коричневого кольору по ґрунтовці.

Люди розміщуються на "ліжках для бомбосховищ" в один або кілька ярусів, при цьому нижній ярус призначений для сидіння, а решта ярусів для лежання. На нижньому ярусі для сидіння передбачено 4 місця (тип IV) або 8 місць (тип V). На кожному з верхніх ярусів для лежання передбачено 1 місце (тип IV) або 2 місця (тип V).

Розміщення місць для  сидіння та лежання в захисній споруді цивільного захисту здійснюється відповідно до будівельних норм, і залежить від висоти приміщення.

нари.webp

Відповідно до вимог ДБН В.2.2.5-97 Захисні споруди цивільного захисту, для розміщення у захисних спорудах та спорудах подвійного призначення населення, що підлягає укриттю, необхідно передбачати обладнання таких споруд місцями для сидіння та лежання з розрахунку:
50 % місць для лежання та 50 % місць для сидіння – у захисних спорудах, призначених для укриття хворих, медичного та обслуговуючого персоналу закладів охорони здоров’я; 15 %, 20 % та 30% місць для лежання при відповідно одноярусному, двоярусному та триярусному розташуванні місць для лежання, решта – місця для сидіння.

Місця для сидіння у приміщеннях передбачаються розміром не менше 0,45 м х0,45 м на одну особу, що підлягає укриттю, а для лежання – 0,55 м х 1,8 м.
Висота від рівня підлоги місць для лежання має складати:
першого ярусу – 0,45 м,
другого ярусу – 1,4 м,
третього ярусу – 2,15 м.
Відстань від верхнього ярусу місць для лежання до перекриття або виступаючих конструкцій має бути не меншою 0,75 м.

bottom of page