top of page

Електроручні вентилятори ЕРВ-72-2 та ЕРВ-72-3

Електроручний вентилятор українського виробництва оснащений резервним ручним приводом на випадок збою в електроживленні. ЕРВ-72-2 та ЕРВ 72-3 використовуються в протирадіаційних укриттях (ПРУ) та сховищах цивільного захисту.

Ці вентилятори для бомбосховищ є аналогами ЭРВ 72-2 та ЭРВ 72-3

Просте встановлення, надійна конструкція. 

Нормативний документ:

ТУ У 25.1-2925223214-001-2022

Товар сертифіковано.

Електроручний вентилятор підходить для вентиляції шкільних укриттів, для вентиляції ПРУ та сховищ цивільного захисту, для інших застосувань, де потрібна вентиляція з резервним ручним приводом. Постачаються в лівому або правому виконанні.

Є запитання? Безкоштовно надамо консультацію: +380679353824 (Viber, WhatsApp)

Електроручний вентилятор для укриття і бомбосховища - основа системи вентиляції!

Приклад встановлення ЕРВ-72.rvt (2).png

Відповідно до вимог пункту 7.41 ДБН В.2.2.5-97, в протирадіаційних укриттях передбачається встановлення електроручних вентиляторів ЕРВ-72. Не плутайте вимоги для вентиляції сховищ та вимоги до ПРУ (укриттів), різниця в вартості обладнання досягає 10 разів!

В ДБН В.2.2.5-97 зазначено, що ПРУ місткістю 50 осіб і більше  підлягають обладнанню вентиляцією з механічним приводом з встановленням електроручних вентиляторів.

Для таких ПРУ має передбачатися окреме вентиляційне приміщення,  розміри якого визначаються габаритами обладнання i площею, необхідною для його обслуговування.

Для ПРУ місткістю до 50 осіб може передбачатися природна вентиляція.

При застосуванні у ПРУ загальнопромислових вентиляторiв з електроприводом слiд передбачати резервну вентиляцію 3 м3/люд.-год.

ФВУ побудована на вентиляторі ЕРВ-72-3 забезпечує повітрям до 180 осіб (як основний вентилятор) або до 600 осіб (як резервний вентилятор).

Резервна вентиляцiя у цьому випадку виконується з застосуванням електроручних вентиляторiв.

Вентиляцію з механічним спонуканням у ПРУ рекомендується передбачати з застосуванням електроручних вентиляторів. У цьому випадку резервна вентиляцiя не передбачається. Довжина повітроводів, які прокладаються всерединi примiщення ПРУ, споруди подвійного призначення з відповідними захисними властивостями, не повинна перевищувати 30 м.

Вентилятори для систем вентиляцiї захисних споруд та споруд подвійного призначення, що не мають захищеного автономного джерела електропостачання слiд передбачати з електроручним приводом (ЭРВ-72-2 або ЭРВ-72-3).

bottom of page